Tumblr ve SEO açısından etkisi


Sosyal medya seo çalışmalarında genelde çok zaman alır ve çok takip gerektirir. Ama eninde sonunda bunu ödüllendirir.
Iyi ve kaliteli sosyal medya platformları bulmak ve bu vakti onlara harcamak önemlidir. Örneğin, Tumblr, Facebook veya Twitter kadar büyük olmayabilir, ancak popüler bir blog yazarlığı ve sosyal paylaşım sitesi olduğundan, bunu da keşfetmek isteyebilirsiniz. Sosyal medya sitelerinden trafik almak için gereken kuralların çoğu genel olarak Tumblr için de geçerlidir, ancak Tumblr ile tanıştıktan ve vakit geçirdikten sonra göreceğiniz üzere, onun kendine has bazı özellikleri bulunmaktadır.

Tumblr’ den nasıl trafik sağlanır?

Tumblr’ a her türlü medyayı gönderebilirsiniz.
Tumblr, yayınlamanız için birden fazla medya türü avantajı sunar.
Gönderebileceğiniz bu yayın türleri şunları içeriyor:
Metin, fotoğraf, teklif, bağlantı, ses ve video.
Bunların hepsini belirli bir düzenle kullanabilirsiniz. Bu arada, içeriğiniz belirli bir yazı türüne uymuyorsa, onu yüklemek için zorlamamalısınız.  Görsel, video ve fotoğraflar kesinlikle sırf gönderilmek için gönderilmemeli, sizinle ilgili olmalıdır. Doğrudan işinizle ve sektörünüzle alakalı şeyleri gönderebileceğiniz gibi, genel kitleye hitap edecek güncel trendlerle ilgili daha eğlenceli şeyler de yayınlayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış.

1.Sizinle alakalı etiketler ekleyin.

Tumblr’ deki etiketler özellikle çok önemlidir, çünkü kullanıcılar bunlara erişecektir. Mümkün olduğunca çok sayıda ve alakalı etiket eklemenin gerekli olmasının nedeni budur. Hedef anahtar kelimelerinizin varyasyonlarını ve eş anlamlılarını arayın ve hepsini ekleyin. Ancak, bunu yaparken bir çoğunun yaptığı gibi, bunu da suistimal etmeyin. Etiket spamcısı olmamalısınız. Zaten artık sosyal medya platformlarının yayılması ile kullanıcılar bu konularda oldukça bilinçli. Bu nedenle bunu yaparak sadece kendinizi aldatmış olursunuz. Yaptığınız çalışmaları ve verdiğiniz zahmetleri böyle boş şeylerle baltalamayın.

2.Mükemmel ve benzersiz bir profil yaratın.

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, burada da profiliniz kartvizitinizdir ve sizi temsil eder. Bu nedenle, karışık ve anlaşılmaz bir profile sahip olmanız, inceleyen kişinin de kafasının karışmasına neden olacaktır. Sizin gibi diğer kullanıcılar tarafından doğru şekilde anlaşılabilmek için mükemmel ve benzersiz bir profil oluşturmanız gerekir. Bu, daha fazla takipçinizin olma şansını artırır.

3.Diğer kullanıcılarla etkileşim kurun

Tumblr’ da popüler hale gelmenin bir diğer yolu diğer kullanıcılarla etkileşim kurmaktır. Onları takip edin, yayınlarını yorumlayın, onların önemli iletilerini yeniden yayınlayın. Bu gibi aktiviteler, birçok kullanıcı tarafından okunan bir profiliniz olmasını sağlar.