Site içi seo ipuçları


Site içi seo ipuçları ve püf noktaları

Sayfa içi seo ile başlamadan önce, makalenin iyi sıralanması için en iyi uyan doğru anahtar kelimeyi seçmeliyiz. Blogunuz için doğru anahtar kelimeleri seçmek için Google anahtar kelime planlayıcı aracını kullanarak anahtar kelime araştırmasını yapabilirsiniz. Daha az rekabete sahip, daha fazla aramaya sahip olan anahtar kelimeleri seçmeniz önemlidir.

Hedeflenen anahtar kelimeyi tespit edip hazır olduğunuzda, sıra çok daha önemli birşeye geliyor.
Bu kelimeleri içerikte uygun yerlere yerleştirmek.

 1. Giriş paragrafına anahtar kelimeleri yerleştirin:

  Giriş paragrafına mümkünse tüm hedeflenen anahtar kelimeleri eklemek gerekiyor. Anahtar kelimelerinizi daima giriş paragrafında, içeriğin ortasında ve içeriğin sonuna ekleyin. Bunu aşırıya kaçmadan yapın. Rastlaan aşırı kelime yığınları, her an olabilecek bir güncelleme ile çok gerilere gitmenize neden olabilir. Bu nedenle özellikle blog gönderilerine anahtar kelime eklerken dikkatli olunması gerekir.

 2. Kalın, italik ve altı çizili anahtar kelimeler:

  Anahtar kelimelerinizi stilize etmek, anahtar kelimeleri vurgulayacak ve ziyaretçiler ve arama motorları tarafından kolayca hedef alınabilecektir. Bu nedenle her zaman bold, italik ve underline ile altını çizerek anahtar kelimelerinizi vurgulayın.

 3. Başlık etiketlerine anahtar kelimeler ekleyin:

  Blog yazarlarının çoğu bu adımı atlıyor. Ancak h2, h3 ve h4 gibi başlık etiketlerindeki anahtar kelimeler, arama motorlarında görünürlüğünüzü kesinlikle artıracaktır. Içeriğinizi vurgulamak için uygun başlık etiketlerini kullanın ve blogunuzu optimize eden daha iyi arama motoru için başlık etiketlerine hedeflenen anahtar kelimeyi ekleyin.

 4. Blog başlığınıza anahtar kelime ekleyin:

  Bu seo’nun blogunuzda sayfa üstü sıralama faktörlerini optimize eden en önemli parçasıdır. Çünkü başlık arama motoru optimizasyonunda önemli bir rol oynamaktadır. Her zaman içinde hedeflenen anahtar kelimelerle göz alıcı ve kullanıcı dostu bir başlık seçin. Başlık yaratmada benzersiz ve farklı olmayı deneyin. Arama motorundan gelen organik ziyaretçiler, başlığa bakarak bağlantınızı tıklar. Başlığınızı eşsiz ve ilgi çekici tutun, böylece şansı artacaktır.
  Başlığı çok uzun ve çok daha kısa yapmayın. Içinde hedeflenen en önemli anahtar kelimelerle beraber başlığı 30-65 karakter uzunluğunda tutun.

 5. Meta arama açıklamasında anahtar kelimeleri kullanın:

  Meta açıklamalarındaki anahtar kelimeler kesinlikle Google sıralamalarında konumunuzu artıracaktır. Temel olarak meta açıklama veya arama açıklaması, tabir yerinde ise makalenin tamamına kısa bir genel bakıştır. Bu nedenle anahtar kelimelerinizi meta arama açıklamasına ekleyin.
  Meta açıklaması 160 karakteri aşmamalı veya çok kısa olmamalıdır.

 6. Anahtar kelimeleri görüntülere ait alt / title ve dosya adının kendisinde kullanın:

  Blog yazılarındaki resimlerin bu amaçla kullanılması, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır. Arama motorlarına bir resmi açıklamak için alt ve title metinleri kullanılıyor. Alt metinde, title metninde ve ayrıca resim dosyası adında anahtar kelimeleri yerleştirmek, arama motorlarında blogun görünürlüğünü artıracaktır. Alt metin, başlık metni ve resim dosyası adı, en fazla 4 veya 5 kelime içermeli ve çok karışık olmamalıdır.

 7. Sayfa / yazı / makale linkinde anahtar kelimeleri kullanın:

  Urlelerde anahtar kelimeleri kullanmak, makalenin anahtar kelimeyle ilgili olduğunu Google’ e bildirir. Bu nedenle blogunuzun sıralamasını yapma şansınız, arama motorlarında kalıcı bağlantıya veya blog yazısı urlsine anahtar kelimeler koyarsanız daha yüksek olur.

  Urlyi, içindeki anahtar kelimeleri dahil ederek olabildiğince kısa yapın. Permalinkde en fazla 4-6 arası kelime kullanın ve içinde anahtar kelimeler içermesini sağlayın.

 8. Daha iyi sıralama için diğer yazılara link verin

  Önceki veya sonraki yazıya bağlantı, benzer yazılar gibi bağlantılar, hemen çıkma oranını düşürecek ve ayrıca arama motorlarında görünürlük şansınızı artıracaktır. Eski yazılarınızı da tekrar düzenleyerek içerilerinde daha güncel yazılarınıza link verebilirsiniz.

 9. Anahtar kelime yoğunluğu

  Makalede art arda anahtar kelimeler kullanmayın. Anahtar kelimeleriniz, doğal olarak yalnızca gerekli konumda olmalıdır. Her zaman yüzde 2 – 3′ lük bir anahtar kelime yoğunluğu korunmalıdır.

 10. Yazılardaki kelime sayısı:

  Blog yayınları için aslında belirli bir kelime sayısı sınırı yoktur. Ancak minimum 500 – 1000 arası kelimeyle bir yazı yazmak, blogunuzu panda güncellemesi gibi Google güncellemelerinden uzak tutacaktır.

SEO içinde yayınlandı