Sıralamalarınızı iyileştirmenize yardımcı olacak stratejiler


Eskiye nazaran SEO konusunda sıralamaları iyileştirmek o kadar basit ve kolay değil. İşletmeler bu konuda daha fazla yatırım yaptıkça, arama sıralaması algoritmaları daha akıllı ve daha karmaşık hale geldi. Bunun sonucu olarak, eskiden kabul edilebdilir ve hatta prestiji yüksek birçok seo tekniği şu an negatif olarak kabul ediliyor ve bazı durumlarda ceza bile alabiliyor.

Zirvedeki siteleri incelemek

İmkansız değil. Aynı şeyi bağlantı kurma ve seo içerik pazarlamacılığı ile siz de yapabilirsiniz. Her zaman iyi performans gösteren içeriğe bakın. Harika olduğunu düşündüğünüz ve organik aramada başarı gösteren bir içerik size fikir ve ilham verecektir. Bir süre uğraştıktan sonra, en azından benzer şeyler yapabildiğinizi göreceksiniz.

Bloglama

Bloglama, okuyucularınıza daha yakından bağlanmanızı sağlar. Bunun gibi bloglar, belirli anlayışlar sunmanın bir yoludur. Çoğu blog, gayri resmi, konuşma tarzında yazılmıştır; bu, bir gazete veya dergide gördüğünüz şeyden farklıdır. Hedef kitlenizle yakınlaşmanıza ve ürünlerinizi daha samimi olarak tanıtmanıza ve pazarlamanıza yardımcı olur.
Kişisel profesyonel bloglar iki yoldan biriyle yapılabilir. Şirket web sitenizde, daha büyük şirket bloglarındaki yayınlar olarak veya kendi görsel markalaşmalarıyla ayrı bölümler halinde çok sesli bir blog sunabilirsiniz. Ya da ekip üyelerine kendi alanlarında blog yazıp bazen uygun olduğunda şirket bloguna başvurmaları için fırsat sunarsınız.

Infographics

Infographics, hızlı ve sezgisel olarak bir nokta bulmanın etkili ve güçlü bir yoludur. Bu yüzden çok popüler olmalarının en büyük nedeni de budur. Aynı zamanda hızlıca yüksek kaliteli backlink için de etkili bir yoldur.

Bunu gerçekleştirmek için kullanılan teknik, embed (gömme) kodudur. Infographic’ inizi oluşturduktan sonra, kodu oluşturmak için mesela seigemedia embed kodu üreticisi gibi bir araç kullanabilirsiniz. Bu, kendi fotoğraflarınızı kendi sitenize yüklemenize yardımcı olan koddur. Bu nedenle sitenize geri bağlantı kurma isteği ekleyin ve kullanmak istediklerinizin URL’ sini infographic’in koduyla birleştirerek kolaylaştırın. Bu şekilde, dikkat çekmesini ve görünür olmasını sağlarsınız. Tabi ki bazıları onu görmezden gelecektir, ancak çoğu insan sitenizi yayınladıklarında sizin bilgilerinizi saptayacak ve bu ilişkilendirme sitenize kadar uzanan bir köprü haline gelecektir.

SEO içinde yayınlandı