Seoda Anahtar Kelimelerin Önemi


Arama motorları, hiç bir zaman aklımızdan geçeni bilemeyecekler. Google bunun için çok uğraşıyor ama o da başaramayacak, bu uğurda boşuna para harcıyor.
Arama motorları -biz belirtmiyorsak-, anahtar kelimelerimizin ne olduğunu bilemezler. Sadece tekrarlanan kelimeler, cümleler ve vurgulanan kelime öbekleri ile ilgili bir şartlanmışlık durumları vardır. O bölgelerde farklı bir ton yakalayarak, özellikle oralara yönelirler. Bu yakalanan “anahtar kelimeler”, sitenin hangi konularla ilgili olduğunu arama motoru örümceklerine belirtir ve arama motorlarının gelişmiş konu-modelleme algoritmalarını tetikler. Bu nedenle bu cümlede olduğu gibi, seoda anahtar kelime seçimi ve anahtar kelime belirleme, amacımızın ve misyonumuzun anlatılması ve özellikle karşı tarafa aktarılması için büyük önem taşır.

ANAHTAR KELİMELERİN KURGULANMASI

Anahtar kelimelerle konu arasında net bir kurgu oluşturamazsanız, sayfalarınız yine dizine eklenir. Fakat şöyle bir durum oluşur. Botlar o sayfayla ilgili ayırdedici sinyalleri alamadıklarından dolayı o sayfa boşlukta kalacak ve makaledeki tüm kelimeler, aynı değer oranına sahip olarak serp sonuçlarına dağılacaktır. Her kelime bir önceki kelimenin değer oranını paylaşacaktır. Yani aslında o makaleyi hiç yazmadınız.

SPAMA GEREK YOK

İçeriğinizde anahtar kelimeleri yeterince kullanın. Fazlasından kaçının. Unutmayın, arama motoru botlarına sadece makalenin neyi amaçladığını göstermek istiyorduk. Bunu bir h1 tagı ile de, strong ile de yapmamız mümkün. Merak etmeyin bizim zekamıza sahip olmasalarda en azından vurgulanan kelimeyi bir kerede anlayacaklardır. Aşırı tekrar etmeye gerek yok. Nihayetinde botlara Türkçe dersi vermiyoruz…

SEO içinde yayınlandı