SEO yu ilk kez yaptıracak websiteleri


SEO da kurulu ve yerleşmiş markaların arama motoru sıralamalarında söz sahibi olmaları, yeni SEO çalışması yaptıracak websiteleri için genelde en büyük sorun gibi görünür. Sonuçta, bu şirketler SEO dalgalanmalarını yıllarca takip ediyorlar, SERP‘lerin ilk sayfasına hakim olmaya çalışıyorlar ve dolayısı ile başka herhangi bir rekabeti engelliyorlar.

Peki bütün bu bahsettiklerimize göre düşünürsek, ilk kez SEO yaptıracak bir web sayfasının başlangıç aşamasındaki şansı nedir?

Yerleşmiş ve bir süre sonra statü kazanmış şirketlerin arama motoru optimizasyonu ve özellikle organik sıralamalar konusundaki üstünlükleri dolayısıyla avantajları olabileceği tartışmasız doğru olsa da, yeni bir websitesinin trafiğini artırmak ve sürdürülebilir,tutarlı bir SEO oluşturmak için eğer doğru tespitler yapılıp, bu tespitler üzerinden strateji geliştirilirse, hala yeni bir iş için birçok fırsat bulunmakta.

Öncelikle şunu aklınızın bir köşesinde bulundurun.
Bir SEO kampanyasına başlamak için asla çok büyük bir bütçenizin olması gerekmez. Ama belkide o büyük bütçeden çok daha önemli ve farklı şeylere sahip olmanız gerekiyor. Yeterince gözlem ve analiz yapabilmenize olanak verecek boş zaman ve sabır…

 

SEO içinde yayınlandı