SEO veya PPC Reklam Hangisi Etkili?


Günümüzün internet odaklı dünyasında, çok güzel görüntüye ve ürün açıklamalarına sahip bir web sitesine sahip olmak malesef yeterli değil. İnsanlar alışveriş yapmaya hazır olduğunda masaüstü ve mobil cihazlardan kolayca bulunabilecek bir web sitesine ihtiyacınız var. Elbette bunu sağlamak mümkün. Bu süreçte size yardımcı olabilecek ve tam da bu anlamdaki ihtiyaçlarınızın karşılığı olan alternatif çevrimiçi pazarlama hizmetleri var. SEO ve PPC (tıklama başına ödeme) genellikle hedef kullanıcı kitlesi tarafından bulunabilirliği ve trafiği artırmak için akla gelen ilk şeyler.

PPC Reklamcılık; tıklama başına ödeme reklam modelidir ve reklam verenler tarafından web sitelerinde direkt trafiği sağlamak için kullanılıyor. Bir çok kişi ve kurum, dogal seo çalışmalarının uzun sürmesinden dolayı PPC modelini tercih ediyor.

Burada sorulması gereken soru: bu alternatiflerden hangisi sizin için daha uygun? hangisi tam olarak ihtiyacınızı karşılıyor?

SEO (arama motoru optimizasyonu) ile, organik trafik ve sayfa sıralamasını artırmak için belirli bir anahtar kelimeyi hedeflersiniz. Hedef, sitenizi arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında görünür hale getirmek; çünkü kullanıcıların ilk sayfalardaki sonuçları tıklama olasılığı daha yüksektir.
SEO, işletmenizin ilgili kitleyi hedeflemesine yardımcı olur ve sitenize yönelen trafiği artırır.
Genellikle başarılı bir SEO planı basitçe bu şekilde tarif edilemez. Çünkü süreci etkileyecek bir çok değişken olacaktır. Ama bir çok durumda SEO ve PPC‘ yi birleştirmek en etkili seçenek olabilir. En azından gözlemlediğimiz kadarıyla bu durumun başarı yüzdesi daha tatmin edici. Her şey aslında sizin özel hedeflerinize ve beklentilerinize bağlı. En iyi sonuçları almak için farklı çevrimiçi pazarlama hizmetlerinin nasıl birlikte çalıştığı hakkında SEO danışmanınızdan daha fazla bilgi edinmelisiniz.

SEO içinde yayınlandı