Seo Hizmeti nedir?


SEO hizmeti nedir?

SEO hizmeti, insanlar tarafından çevrimiçi bulunabilirliğinize yardımcı olmak için basit ve uygun maliyetli ayarlamaları ile sizin için daha fazla analiz çalışması yaparak, etkili araçları, en iyi uygulama tekniklerini kullanarak sayfalarınızın değerlendirilmesini sağlar.

Bir SEO hizmeti sizi otomatiğe bağlanmış gibi devam eden ve sadece o akış süresince fayda sağlayan, kesildiği anda sizi karanlıkta bırakan, bağımlılık haline gelmiş reklam harcamalarının büyük kısmından kurtarır.SEO danışmanı sayesinde alacağınız seo hizmetleri ile daha emin adımlar atabilir, firmanızı daha stabil hale getirerek istikrarlı olursunuz.

SEO Hizmeti neleri kapsıyor:

Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamaya çalışarak, anahtar kelimeleri tespit etme aşaması.
-Söz konusu hizmet sektörü hangi hizmeti veriyorsa, sahadaki rekabetin hangi boyutta olduğu belirlenir.
-Arama madde sıralamasını ve algoritmaların o sektör üzerindeki kıstaslarını, olası bir durumda yaptırımlarını ve organik sonuç dalgalanmalarını anlamak.
-Arama sıralama sonuçlarını iyileştirmek için web sitenize pratik ve düşük maliyetli iyileştirmeler yapmak.
-Web sitenize yapılmış herhangi bir ters (anti-seo) SEO Çalışması veya daha önce uygulanmış ve yanlış sonuçlar getirmiş olan SEO çalışmasını ve bunun getirmiş olduğu hasarı tespit ederek, zarar vermiş olanları bertaraf etme.
-Websitenize kesinlikle iyi bağlantılar (Backlink) yazmak.Kaliteli ve iyi oluşturulmuş bağlantılar, websitenizin optimize sürecini kısaltacak ve iyi referanslarla tekrar arama motorları gözünde dikkat çekecektir.Bu bir bakıma tekrar değerlendirme isteğidir.

 

Kurumsal SEO Hizmeti:

SEO Hizmetleri nedir diye başlamıştık.Anlattıklarımızı pekiştirmek ve anlatacaklarımızı daha anlaşılabilir yapma adına, rekabetin hat safhada olduğu ve sıralama savaşlarının her türlüsüne şahid olduğumuz Google arama motoruna ve Google SEO hizmetleri ile ilgili yakın zamanda yapılmış olan istatistiklere bakalım.Eğer kurumsal seo hizmeti yaptırdıysanız seo firmasının Google ile daha fazla vakit geçirdiğini farketmişsinizdir. SEO danışmanlık hizmeti veren bir seo firması bulduğunuzda ve o seo firmasını temsil eden SEO Uzmanı ile ilk görüştüğünüzde, size büyük ihtimal seo optimizasyon konusunda çalışmaların yoğunlaşması gereken yerin ve almanız gereken hizmetin -> Google Seo hizmetleri olması gerektiğini söyleyecektir.

Google seo hizmeti:

Arama motoru istatistiklerine bakarak, bulunduğumuz konum itibari ile Google arama motorunun ve hizmetlerinin kullanımının açık ara önde olduğunu görebiliyoruz.Bu nedenle bir SEO Uzmanı Seo çalışmasını Google merkezli inşa edip diğer alternatifleri bu merkezden ayrılmadan değerlendiriyor. Peki diğer arama motorlarına da SEO Çalışması yapmaya bu durumda gerek var mı?

Google Odaklı SEO Hizmeti

Elbette ! Ama zaten bu dolaylı bir çalışma olacaktır.Şöyle ki;
Yakın zamanda bir çok arama motoru zaten arama sonuçlarını Google‘ a teslim etmişti.Peki bu ne anlama geliyor?
Google odaklı bir seo hizmeti aldığınızda, diğer arama motoru alternatifleri, Google sonuçlarını referans aldığı için dolaylı olarak aynı çalışmayı kendi sonuçlarına da yansıtmış oluyor. Herhangi bir şeyi aradığınızda çıkan organik arama sonuçları farklılıkları ise tamamen diğer arama motorlarının yapay zekasının henüz şekillenmemiş ve algoritmalarının Google kadar gelişmiş olmamasından kaynaklanıyor.SEO ve seo hizmetleri veren birçok seo şirketinin sahadaki bu rekabette mübah saydıkları suistimaller yüzünden, Google kullanıcı odaklı ve kullanıcıya en doğru organik sonuçları verebilmek için çok büyük kaynak ayırmıştı.

İşte bahsettiğimiz istatistikler:

Google aramalarında %17 lik bölüm sadece ilk sayfa sonuçlarının ilk 3 üyle ilgileniyor…
İlk sayfa sonuçlarında varsayılan default olarak 10 sonuç listeleniyor.Bu mobil aramalardada aynıdır.%33.6 lık bölüm ilk sayfa sonuçlarının tamamını inceliyor.
–2. sayfaya geçip ilk 20 sonucu da inceleyen internet kullanıcıların yüzdesi 23.7.
–Peki sektörüyle ilgili anahtar kelime araması yapıldığında, ilk 3 sayfa ( 30 sonuç ) içerisinde bulunmayan bir websiteniz varsa ne olur?; ilk 3 sayfada bulunmayan, hatta daha iç sonuçlarda boğulmuş bir websitesinin tıklanma olasılığı ise, o kelimede çıkan sonuç sayısının miktarına göre anında ters orantılı olarak düşmeye başlıyor.Artık devam edip etmemek o kullanıcının o andaki sabrına göre değişiyor.

Seo hizmeti almak istiyorum:

Seo hizmeti almak istiyorum ve seo ücreti konusunda endişelerim var diyebilirsiniz.Sektördeki aşırı fiyat farklılıkları, hiç alışık olmadığınız ve Türkiye’ de yeni yeni tanımaya duymaya başladığınız Seo hizmeti, Seo uzmanı Seo danışmanı gibi kelimeler konusunda zaten karışık olan kafanızı daha fazla karıştırabilir.Firma referanslarına bakmak iyi bir fikir olabilir.Seo hizmeti veren firmalar arasında referansları en iyi olanları seçebilir, daha önce üzerine yoğunlaşılmış websitelerini inceleyebilirsiniz

Yani eğer online olarak satış ve pazarlama yapmak istiyorsanız ve bunu bir Websitesi üzerinden yapmakta kararlıysanız,
kesinlikle öyle ya da böyle ilk sayfalara yakın konumda olmalısınız.Websitenizi sadece “internette adresimiz belli olsun” diye açmadıysanız ve beklentiniz varsa, hemen seo hizmeti almak istiyorum demeli, kendinizi bunun gerekli olduğuna inandırmalısınız.Kaliteli bir seo hizmeti alarak daha kalıcı ve uzun vadeli geri dönüş kazanırsınız.Aksi taktirde websitenizin yayında olmasının pek bir anlamı kalmayacağı için, oradan beklentinizi en aza indirirseniz daha rahat eder alternatif satış ve pazarlama stratejilerine yönelirsiniz.

Bir Cevap Yazın