Seo fiyatlandırma neden firmadan firmaya değişiyor?


Neden seo fiyatlandırması ve seo paketleri firmadan firmaya değişiklik gösteriyor?

Ne yazık ki, ortalama seo fiyatları için bu anlamda endüstri standardı yok. Maalesef bu durum, tahmin ettiğiniz gibi herhangi bir arama motoru optimizasyonu firmasının, iyi seo yaptıklarını iddia edebileceği ve aynı zamanda da istedikleri seo fiyatını da talep edebileceği anlamına gelir.

Türkiye’ de seo fiyatları ve standartları

Standart durum, Türkiye’ de genelde şu şekilde işliyor. Özellikle seo şirketlerinin aylık seo planları için belirlenen ücretleri aslında esnek miktarlardır. Burada karar, genelde bir seo fiyatını belirlemek için yapılan ön görüşme sonunda tüketicinin bütçesine ve ne kadar süre seo istediğine bağlı olarak değişebiliyor. Bu nedenle de beklediğiniz getiriye göre yapacağınız yatırıma karar vermeniz gerekiyor. Sonuçta kararınız, dahil edilen toplam seo hizmetinin uzun vadeli değerine ve tam olarak ne istediğinize dayanmalıdır.

Kendimizden örnek verirsek; örneğin uzun vadeli seo planları belirlenirse, bu extra daha fazla gözlem, takip ve raporlama anlamına geliyor. Özellikle Google‘ ın anlık dizin güncellemeleri bu takibi zorunlu kılıyor. Artık günün her hangi bir saatinde bile dizin güncellemelerinin yarattığı anlık sıralama sonucu dalgalanmaları, serp sonuçları olarak geçen organik arama sonuçlarını ters düz edebiliyor. Bu nedenle günün her saatinde üstün sonuçlar elde edebilme şansınız bu sayede biraz daha fazla artmış oluyor.

seo fiyatları neye göre belirleniyor

Hangi seo şirketi ile veya hangi seo uzmanı ile çalışırsanız çalışın. Söz konusu seo ajansının fiyatlandırması ne olursa olsun.Aslında arama motoru optimizasyonunda başarı, bir arama motoru optimizasyon paketini ne kadar süre kullanmayı planladığınıza bağlı olarak çok aşırı farklılıklar gösterebiliyor ve değişebiliyor. Seo’ nun sunduğu çok çeşitli fırsatlar ve bağlı bulunduğu alternatif bir çok kriter, seo fiyatlarının nasıl fiyatlandıracağı konusunda daha da önemli hale geliyor. Buna bağlı olarak, daha hafif seçeneklere nazaran, seo şirketinin ve çalışanlarının harcadığı eforun artması, doğal olarak beraberinde maliyetin artmasını getiriyor. Buna her gün bir yenisi eklenen seo stratejilerini de eklemeniz gerekiyor. Bu da haliyle söz konusu seo paketine dahil ediliyor ve o şekilde sunuluyor.