SEO çalışması yaptırmak istiyorum


Seo çalışması için bize başvurduğunuzda.Öncelikle web sitenizi tanımaya çalışırız.

Seo açısından eksikleri (ya da fazlaları) nelerdir? Bizden önce nasıl ve neler yapılmış görmeye çalışırız.

Seo Çalışması nın sizlere getirisi ne olacaktır.

Hedef kitlenizin arama yaptığı kelimelerde, onların alternatif sorgularında sizi bulabilmeleri için (tabi eğer sıralamalarda çok aşağıdaysanız) kesinlikle ilk olarak içeriğinizde düzenlemeler yapmak gereklidir.Hedef kitlenizin dikkatini çekip sizlere yönlendirilmesini sağlamak ilk amaçtır.Doğal olarak bir süre sonra referanslarınız birikmeye başlayacaktır.O süreden sonra zaten, sizin için seo çalışmasını yapacak olan, sizin hizmetinizden yararlanmış müşterinizdir.
Daha fazla önerilirsiniz ve akılda kalırsınız.Markanızla, linkinizle hatırlanmak internette zirvedir.Çalışmanın hedefi budur, bu olmalıdır.

İzmir‘ den yada başka bir şehirden araştırma yaptığınızda karşınıza bir çok seo çalışması yapan SEO uzmanı, SEO AJANSI ve firma çıkacaktır.Seo çalışmasının amacının sizleri ilk sayfalara yakın pozisyonlara taşımak olduğunu anlatmıştık.
Ne yazık ki bizlere gelen ya da bazı platformlarda (Sosyal medya, forumlar v.s) gözümüze çarpan ve şikayet konusu olan bazı olaylar yaşanmaktadır.En fazla şikayet konusu olan durum genelde;

Önce sıralamalarının yükselmesi, belirli bir süre sonra ise seo çalışması yaptırmadan önceki durumlarından bile daha ileri sayfalardaki Google pozisyonları.

#Eğer arama botlarının size şahsi kini yoksa, buna neden olabilecek şeylerin en önemlilerinden bazıları;

  1. Olası nedenlerden birisi, iş yaptırdığınız seo firmasının “aşırı seo” yapması olabilir.Bu senaryo üzerinden gidersek; Size ilk sayfa garantisi veren firma, eğer aşırı yüklenirse(anahtar kelimelerin abartılı ve orantısız kullanılması, aynı anda bir çok yerde sizinle ilgili aynı içeriğe sahip tanıtım yazıları, forumlar, toplistler,ziyaretçi defterleri,web sitenizin linkini içeren alakalı/alakasız yorumlar,bloglar vs.) bu sizin sıralama pozisyonunuzu geçici olarak yükseltecek, arama botları sizin sitenizin daha önceki durumunu bildiği için, bir süre sonra iki durum arasındaki farkı arayacak, kayda değer bir şey bulamayacak, karşısına çıkan şey sadece bu kadar kısa sürede, arama botlarının gözlerine sokulmaya çalışılan “spam” olacaktır.Size verdiği sıralama önceliğini faiziyle geri alacaktır.
    İşte bu size seo çalışması yaptırmadan önceki pozisyonunuzu da kaybettirir…
  2. Ikinci olası neden ise örneğin şu olabilir;Siteniz sizin farketmediginiz belirli zamanlarda (örneğin arama botlarının ziyaret zamanları) kısa süreli de olsa kapalı kalıyordur veya web sitenizin sayfa açılış süresi Google veya diğer botların tolerans tanıdığı sürenin üzerindedir.Belki çalıştığınız hosting firmasının size tanıdığı sınırlı bandwich (trafik) miktarı, yada sunucularının düşük olması gibi bu doğrultuda çoğatılabilecek nedenlerden dolayı websitenize ulaşamayan / bekleyen Google ve diğer arama motorlarının botları, bunu “-” puan olarak işliyordur.Bu da sizin sıralamalardaki pozisyonunuzu zamana yayılarak aşama aşama kaybettirir.

Seo çalışması ne kadar sürer? Seo çalışması fiyatları nelerdir?

Seo çalışması için asla belirli bir süre verilemez.Çünkü bu kimsenin garanti veremeyeceği iş alanlarından birisidir.
Eğer size bunun garantisini tereddüt etmeden veren bir firma görürseniz. Hemen yanlışlık olduğunu söyleyerek telefonu kapatın…Yanlış numaradır o. Muhtemelen beyaz eşya satıcısıdır…
Şöyle ki; Sizinle aynı işi yapan ve bunların arasında işini gerçekten ciddiye alan onlarca hatta yüzlerce firma vardır.Ve onlarında amacı, sizin seçtiğiniz anahtar kelimeler (keywords) ile arama yapıldığında Google ilk sayfa pozisyonlarının birinde olabilmektir.
Bunu istemek, sizin ne kadar hakkınızsa, meslektaşlarınızında o kadar hakkıdır.Ve inanın bunu ciddiye alan ve Google ilk sayfada çıkmak için elinden gelen herşeyi yapan yüzlerce müşteri tanıyoruz.
Google ilk sayfa sonuç Limiti (Adwors reklam gösterimleri hariç) 10′ la sınırlıysa ve gerek web tasarım, gerek içerik olarak kaliteleri birbirine çok yakın örneğin 150 firma varsa ve yine size ilk sayfa garantisi veren Seo uzmanı nın elinde sihirli değnek “yoksa!”, bu kısa süre içerisinde çok zor gerçekleşecektir (gerçekleşmişse bile, yukarda bahsettiğimiz geçici yöntemlere başvurulmuştur, bulunduğunuz konumda kalmanızın garantisi yoktur)…

  1. Websitenize daha önceden Seo Çalışması yapılmış ve yanlış yöntemlerle bu iş kotarılmaya çalışılmışsa, ikinci Seo çalışması süreci daha zor geçecektir.Öncelikle sitenizin bir bakıma “affedilmesi sağlanacak”, bu süreç beklendikten sonra sıfırdan başlayarak çalışma yapmak gerekecektir.
  2. Seçtiğiniz hedef anahtar kelimede özellikle Google’ da aşırı rekabet varsa, bırakın ilk sırayı, ilk sayfalara yaklaşabilmeniz bile uzun sürebilir.
  3. Domaininiz (alan adınız, web sitenizin adresi) henüz yeniyse, arama motorlarının web sitenizi tanıması ve sizin hakkınızda karar verebilmesi için tamamen onlara kalmış bir süre gereklidir.Arama motorlarının tepki süresi, seo çalışması sürecinin en büyük yüzdesini oluşturan kısmıdır.
  4. Web Tasarım büyük rol oynayacaktır.Doğru seçilmiş bir tasarım ve tam optimize, dikkat çekmeniz için atılacak ilk adımdır.

Evet anladım…Seo çalışması yaptırmak istiyorum.Peki Fiyatlar?

Bahsettiğimiz gibi, önceden kestiremediğimiz bir çok etkenin tespit edilip ne tür bir strateji üzerinden gidileceğine karar verilmesi gerekecektir.Seo çalışması fiyatları ve fiyatlandırılması, Websitenizin, tarafımızdan yapılacak seo analizi sonrasında netleşecektir.

ANALİZ VE ÖN GÖRÜŞME İÇİN   0 532 396 42 82

Eğer sizde seo çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız ve nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilginiz yoksa, bu durumda en doğrusu bir seo uzmanı ile veya SEO hizmetleri veren firmalarla iletişime geçmenizdir. Eğer mümkünse siteniz için yapacağınız veya yaptıracağınız SEO çalışmalarına, siteniz henüz kuruluş aşamasında iken başlayın, çünkü bir web sitesinin kuruluş aşamasında yapılan bazı hataların telafisi ya çok zor oluyor ya da mümkün değil.
Şayet seo çalışması yaptırmak istiyorum, fakat öncelikle bütün SEO çalışmalarını öğrenerek kendim yapmak istiyorum diyorsanız, size iki önerimiz var;

  1. Eğer büyük hedefleriniz yoksa ve sadece rekabet oranı düşük olan az sayıda anahtar kelimede arama motorları sonuç sayfalarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız buna zaman ayırmaya değer. Bir kaç ayınızı ayırarak temel SEO kriterlerini öğrenip, bir sonuca varabilirsiniz. O sonuçların, beklentilerinizi ne kadar karşılayacağı tartışılır. Çünkü seo çalışmaları, uzun bir süreç içerisinde yapılan sayısız deneme, yanılma çalışmaları sonucu elde edilen tecrübeler ile yapılır.
  2. Bütün bu süreci bekleyemem ve bir an önce sonuç almak ve google’da birinci sayfa da olmak istiyorum diyorsanız, size tavsiyemiz, vakit kaybetmeden sizi hedefinize ulaştırıp, yüksek reklam maliyetlerinden kurtaracak doğru bir seo uzmanı ile iletişim kurmalı ve böylece artık yeni pozisyonlara ve yeni kazançlara merhaba demenizdir.

Kaynak: www.seocu.info

Bir Cevap Yazın