En iyi Mobil dönüşüm nasıl sağlanabilir?


En iyi Mobil dönüşümü sağlamak önemlidir

 1. Duyarlı tasarımınızdaki düzeninizi manuel olarak kontrol edin.

  Kullanışlı bir tasarıma sahip olmasına rağmen siteniz mobil uyumlu olmayabilir. Duyarlı bir site genellikle mobil olmayan bir siteye göre daha iyidir ancak nadiren de olsa sorunlar ortaya çıkabilir. Genelde gördüğümüz bazı sorunlar, doğru ekran boyutu için biçimlendirilmemiş videolar, yanlış boyutlandırılmış div veya table benzeri öğeler, küçük boyutlu fontlar gibi şeylerdir.
  Her sayfada farklı öğeler bulunabilir, bu nedenle her sayfa türünün düzenini optimize ettiğinizden emin olun.
  Google analytics’de web sitenizde en çok hangi ekran boyutunun kullanıldığına bakın. Hedef kitlenize gitmek için Google analytics kontrol paneline bakabilirsiniz.
  Cep telefonu > Genel bakış > Ekran boyutu, hangi ekran boyutunun ilk önce optimize edileceği yönünde size ipucu verir.

 2. Parmak hareketlerinin erişimini göz önünde bulundurun.

  Mobil tasarımınızda özellikle rahat kullanımı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Kullanıcılarınızın daha kaliteli bir deneyim sağlayıp, rahatça gezinebilmesi çok önemlidir.

 3. Site hızı

  Site hızı, arama motorları için bir sıralama faktörü olarak çok daha önemli hale geldi. Hızlı yüklenen bir site, sağlam bir kullanıcı deneyimi sağlamaya yardımcı olur ve arama motorları tarafından sitenin tarama oranını artırmaya yardımcı olur. Tüm pazarlamacılar öncelikli olarak site hızına odaklanmalıdır. Aşağıda, site hızınızı test etmek için bazı araçlar sunan servisler bulunmaktadır:

  Google PageSpeed Insights
  WebPageTest
  GTmetrix

  Site hızına ilişkin detaylı bir bakış açısı elde etmek için, mobil sitenizi birden çok farklı araçla deneyin. Böylece optimizasyon yaparken doğru öğelere odaklanarak, daha sağlıklı sonuç elde edersiniz.

 4. Resim optimizasyonu

  Site hızına benzer şekilde, görüntüleri optimize etmek, site hızını artırarak dolayısı ile kullanıcı deneyimine yardımcı olacaktır. Duyarlı bir site, her cihazın ekranına göre boyutlandırılmış görselleri sağlamalıdır.
  Aygıt için doğru boyutta görüntüler sağlamak için, farklı görüntü boyutları ile farklı cihazlarda denemeler yapabilirsiniz.

 5. Form optimizasyonu

  Formlarınızı mobil kullanıcılar için optimize etmek, dönüşümleri artırmanın mükemmel bir yoludur. Formları kullandıktan sonraki iletiler, yönlendirildikleri sayfalar çok önemlidir. Site genelinde tutarlılığı sağlayarak güven uyandıracaktır.

Mobil içinde yayınlandı